News

..| News

Aprílové počasí po celou sezónu?

V seriálu Přerboru Moravy 2014 nastala měsíční pauza, před dalším závodem ve Šternberku, avšak ostatní seriály závodů pokračují. Tento víkend měli jezdci našeho týmu na programu druhý závod česko-polského Top Ama v Petrovicích u Karviné a Dušan Palzer, který se vrátil po zranění zad, závod Crossracing Cupu v Přerově. V Petrovících nastoupili do závodu Marek a Radek ve třídách Veteránů, Jakub ve třídě Elite Open a Víťa Pražák ve třídě Inter Open. Ranní povrch se opět podařil a tréninky probíhaly v nadšení většiny jezdců. V průběhu odpoledních rozjížděk však, stejně jako snad na všech letošních závodech, přišel déšť.

Do závodu nastoupili jako první z našich jezdců Radek s Markem. Radek Janiga zajel skvěle obě jízdy a po 2. a 1. místě v jízdách vyhrál svou kategorii a v průběžném pořadí seriálu je na prvním místě! Marek se umístil v první jízdě na 4. a ve druhé na 5. místě, což znamenalo celkové 5. místo v kategorii. Jakub nastoupil do první jízdy po Veteránech a v obou rozjížďkách (druhá již probíhala v dešti), dojel na 10. místě  a to bylo také jeho celkové umístění v závodě. Poslední z našich jezdců, Víťa, v první jízdě obsadil 8. místo, které ve druhé rozjížďce podstatně vylepšíl a skončil 4., to bylo také jeho celkové umístění, těsně pod stupni vítězů.

Příští víkend bude pravděpodobně následovat závodní pauza a dále pokračování Top Ama seriálu v polské Czerwionce.