News

..| News

Meteorit Cup ve Vranově

Letošní Meteorit Cup pokračoval svým druhým závodem na trati parametrů Mistrovství republiky, ve Vranově u Brna. I přes několik paralelně pořádaných závodů se do Vranova sjelo velké množství jezdců ve všech výkonnostních třídách.

První startoval Dan Boček, ve třídě 85 ccm. Dan přesedlal na větší motocykl koncem loňské sezóny a je vidět každým závodem, že získává rychlost a zvyká si na nový stroj. Ve Vranově se umístil v první desítce jezdců.

Jako druhý do závodu nastupoval Tomáš Křivonoska, který si v první jízdě vylepšil svou pozici z kvalifikace (kde byl na 15. místě) a dojel těsně za první pětkou. Ve druhém závodě měl bohužel pád a umístil se kolem 15. místa.

Po Tomášovi startoval Marek Vlček, tomu se také nevyhnul pád ve druhé rozjížďce, kdy musel dohánět startovní pole a umístil se tak na 8. a 10. místě. Marek se zúčastnil rovněž prvního závodu Meteorit Cupu v Gbelích a celkovém hodnocení seriálu se tak pohybuje okolo 5. pozice.

Posledním z jezdců Rentor racing týmu ve Vranově byl Jakub Vlček, který s v kvalifikaci umístil na 10. pozici. Bohužel v první jízdě se mu nepovedl start a probojovával se tak ze zadních pozic, až na konečné umístění za první desítkou.

I přesto, že se našim jezdcům nepodařilo obsadit pódiové umístění, závody ve Vranově byly skvělou přípravou na nadcházející závod Přeboru Moravy, který se bude konat na pískové trati v Dubňanech.