News

..| News

Rally Šumava Klatovy 2019

Letošní Rally Šumava Klatovy se jela 26-27 dubna 2019. Byl tak opět dodržený formát pátek-sobota a je to už její 54. ročníkem. Poprvé se jela už v roce 1964 a je vůbec nejstarší rallye v České republice.

Pořadatelé pro jezdce připravili tradiční atraktivní rychlostní zkoušky, zejména pak nezaměnitelný Klatovský okruh.

Celkem bylo přihlášeno 82 posádek. V pátek se postavili na start v 17:00h

s číslem 45  Marek Vlček a Tomášem Plachý s vozem Mitsubischi Lancer Evo IX. Měli před sebou velmi náročnou páteční noc a sobotní den. Celý závod zahrnoval celkem 14 rychlostních zkoušek. Celková délka měřených úseků Rally byla 162 kilometrů. Trať soutěže procházela podhůřím Šumavy. Povrch tratě tvořil z 99% asfalt, který měl ovšem různou kvalitu  a 1% šotolina a patří spíše k těm rychlejším v českém šampionátu. Počasí bylo proměnlivé a závod chvílemi zkomplikoval déšť a silný vítr. Nic z toho však Markovi a Tomášovi nezabránilo v tom aby odvedli skvělý výkon a celkově se umístili na 27 místě a ve své třídě Autoklub Pohár 2+ na místě 4.

Tato Rally patří do seriálu MČR v Rally .

Kromě Rally Šumava Klatovy se jela i speciální kategorie s názvem Rallye Legend a Historic Rallye.

Děkujeme KIT Racing za přípravu vozu a zázemí.

Naší fanoušci opět nezklamali a přijeli na Šumavu Marka a Tomáše podpořit. Moc děkujeme a vážíme si vaší přízně.

 

Archív

KvětenDubenÚnorŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenŘíjenČervenecČervenKvětenDubenÚnorLedenListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříČervenKvětenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDuben