News

..| News

RALLYE TATRY AOS KLUB POPRAD 3.-5.května 2019

Aktuální 46. ročník Rallye Tatry začal během čtvrtečního odpoledne registrací posádek, výdejem itinerářů a soutěžící zahájili obhlídku jednotlivých rychlostních zkoušek podle stanoveného harmonogramu. V pátek dopoledne proběhla prezentace posádek v rámci hodnocení Slovenského rally poháru. Na ředitelství soutěže se zaregistrovalo 74 posádek nejen ze Slovenska, ale rovněž z České republiky a Polska.

Rallye Tatry byla odstartována v pátek z rampy před OC Forum na náměstí Svatého Egídia v 18. hodin. S číslem 20 Marek Vlček a Tomáš Plachý vůz

Mitsubischi Lancer Evo IX. Před nimi náročný víkend 12 rychlostních zkoušek z toho jedna noční městská přímo v Popradu.

Nejen Marka s Tomášem překvapilo, jak byl povrch tratě kluzký. Ohledně pneumatik zvolili určitý kompromis mezi suchem a vodou. Mokrá místa byla dost nebezpečná a hodně to klouzalo. Na trati převažovalo více vlhkých míst.

Trať byla neskutečně rychlá a tempo se zvyšovalo. Na trati bylo hodně vytahaného nepořádku. Na některých místech byla potřeba hodně riskovat, ale nešlo to v každém úseku. Trať byla po oba dva dny velmi náročná a přispělo k tomu i velmi nepříznivé počasí zima, déšť a ve vyšších polohách dokonce sníh, ale Markovi a Tomášovi se jelo dobře. A to potvrdily i jejich skvělé výsledky. Ve své třídě Autoklub Pohár 2+ obsadili 4 místo a celkově se umístili na 15 místě.

Děkujeme KIT Racing za servis vozu a zázemí.

Poděkování patří rovněž fanouškům Marka a Tomáše, které neodradila ani dálka ani počasí a přijeli v hojném počtu naší posádku podpořit.