News

..| News

RALLY ČESKÝ KRUMLOV 2019

Silnice v okolí Českého Krumlova se staly 17-18.5 2019 dějištěm velké události FIA European Rally Trophy a Mistrovství České republiky soudobých i historických automobilů. Součástí závodu byla i Czech New Energies Rallye a Rallye Legendy Show. Trať závodu přivedla závodníky do zajímavých zákoutí regionu.  47. Rallye Český Krumlov odstartovala v pátek 17. května v 16 hodin na českobudějovickém výstavišti v areálu uprostřed krajského města. MarekVlček a Tomáš Plachý na jejich voze Mitsubischi Lancer Evo IX číslo 47 a před nimi 15 rychlostních zkoušek o délce přes 160 kilometrů. V pátek se Marek s Tomášem museli po 1 rychlostní zkoušce popasovat s poruchou na vozidle. Přes veškerou snahu mechaniků se již v pátek na trať nevrátili. Všechno si pak Marek s Tomášem vynahradili v sobotu v 7 rychlostních zkouškách. Čekala na ně rychlostní zkouškaKohout. Ta odstartovala v Bídě a hned po několika stovkách metrů  následovala pravá vracečka na ruční brzdu, známá z minulých ročníků v opačném směru. Na trase této vložky byla další bašta rallye sportu. Rychlostní zkouška byla namotána přes celý Soběnov, a tak na návsi mohli Marka a Tomáše jejich fanoušci vidět hned několikrát. Stejně jako Kohout se jela v protisměru rychlostní zkouška Rožmital, nechyběl ani umělý kruhový objezd po startu rychlostní zkoušky Citajl v Bukovsku. Trať byla náročná, spousta překážek suchá místa střídaly kaluže a trať byla pokryta místy mokrým listím, takže trať byla místy velice kluzká. Počasí bylo celou sobotu doslova luxusní.

Do cíle v českokrumlovské Jelení zahradě si Marek s Tomášem přijeli pro 7 místo ve své třídě Autoklub Pohár 2+.

Děkujeme KIT Racing za servis vozu a zázemí.

Poděkování patří samozřejmě fanouškům Marka a Tomáše, přijeli v hojném počtu aby naší posádku podpořili.