News

..| News

46.RALLY BOHEMIA 12-14.7 2019

Po delší pauze se opět hlásíme tentokrát s velmi prestižního závodu Rally Bohemia v Mladé Boleslavi, která hostila pátý ročník MČR v Rally i MČR v Rally historických automobilů a exibiční Rally Legend.

Na 46.Rally Bohemia si svou pečlivě připravovanou premiéru odbyli s vozem Škoda Fabia R5 a číslem 45 Marek Vlček a Tomáš Plachý.  Pořadatelé tentokrát Rally oživili o některé z tratí a lokalit, ve kterých jsme mohli slavnou soutěž vídávat v její hluboké historii. Na Marka s Tomášem a nejen jejich fanoušky  čekalo celých 20 rychlostních zkoušek, z toho 12 zcela nových a několik inovovaných.Rally Bohemia je typická výraznou obměnou tratí z roku na rok, ale letos  byly změny ještě rozsáhlejší. Pořadatelům se podařilo získat všechna potřebná povolení k průjezdům rychlostních zkoušek v oblasti Českodubská, Liberecká, Železnobrodská a Turnovská, kde se v některých případech naposledy závodilo v 80. – 90. letech minulého století.

S výjimkou úvodní městské speciálky v Mladé Boleslavi byly  všechny sobotní rychlostní zkoušky nové. Byly dlouhé do deseti kilometrů a jelo se jich proto vždy pět v řadě bez možnosti servisu. Většina z nich byla náročná na brzdy, takže kromě plynu byla potřeba zapojit i hlavu a přistupovat k soutěži s možná ještě o něco větší rozvahou než jindy.

Ještě než se Marek s Tomášem dostali na nové sobotní tratě,( kde se bohužel na jedné z nich museli popasovat s defektem), čekal je po mnoha letech obnovený páteční podvečerní prolog na Autodromu Sosnová u České Lípy. Zde se Marek s Tomášem utkali před diváckými tribunami v oblíbených paralelních soubojích.   Nedělní etapa začínala pro Marka s Tomášem zcela novou rychlostní zkouškou, zatímco končila  již tradičně závěrečným testem ve Starém Městě v Mladé Boleslavi.  Ještě předtím však  druhá etapa vrcholila nejdelší rychlostní zkouškou celé soutěže, která byla  jezdecky oblíbená Radostín s délkou víc než 22 kilometrů.

Pořadatelé vybrali tratě rychlostních zkoušek tak, aby na nich pokud možno nemusely být umístěné nepopulární zpomalovací retardéry. Rally Bohemia byla velmi náročná a to nejenom co se týkalo rychlostních zkoušek, kdy asvalt   střídala šotolina a průjezdy velmi úzkými uličkami a průjezdy lesem byly tentokrát velmi náročné a vše ještě komplikovalo velmi proměnlivé počasí. Marek s Tomášem si premiéru s vozem Škoda Fabia R5 užili a ve své třídě 2 se umístili na 13 místě a celkově na 28 místě. Celkem bylo přihlášeno 68 posádek.

Velké poděkování patří Kresta Racing Team za perfektní servis vozu a zázemí.

Poděkování patří rovněž fanouškům Marka a Tomáše, kteří je přijeli podpořit a vytvořili nezapomenutelnou atmosféru.

 

Archív

SrpenČervenecČervenKvětenDubenÚnorŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenŘíjenČervenecČervenKvětenDubenÚnorLedenListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříČervenKvětenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDuben