News

..| News

Barum Czech Rally Zlín 16-18.8.2019

Barum Czech Rally Zlín je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice. Jede se zde už po devětačtyřicáté. Letos se opět kvůli barumce na Zlínsko vydalo několik desítek tisíc nadšených motoristických příznivců.

Tato soutěž, která má centrum v moravském městě Zlíně, se postupem let propracovala až na samotný vrchol motoristických akcí v České republice a každoročně je nositelem řady novinek nejen v tuzemském rallysportu. Od roku 1983 je soutěž součástí mistrovství Evropy jezdců a od roku 2007 patří rovněž do prestižního světového seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC), jehož promotérem byla světová televizní společnost Eurosport. Tento krok vedl k výraznému posunu ve vývoji barumky, což je patrné zejména na kvalitě startovního pole. Na startovním poli se sešlo celkem 127 posádek z 23 států, do startovního pořadí evropského šampionátu bylo přihlášeno 84 posádek. Celkem 34 vozů kategorie R5.

I v letošním roce tedy ředitelství rally stejně jako start a cíl bylo soustředěno v krajském městě Zlín.

Naše posádka Marek Vlček a Tomáš Plachý se svým vozem Škoda Fabia R5 a číslem 77 samozřejmě nesměli chybět. Než se však postavili na start, čekalo je ještě v úterý 13.srpna  testovaní vozu. Ve čtvrtek 15.srpna proběhla technická přejímka a to v odpoledních hodinách v Otrokovicích. V pátek 16. srpna se Marek s Tomášem zúčastnili v dopoledních hodinách kvalifikace a testovací RZ (Shakedown) v Otrokovicích. V 18 hodin Marek s Tomášem slavnostně  projeli rampou na náměstí ve Zlíně.

A pak už konečně odstartovala samotná rally, večerní páteční diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které následovaly dva plnohodnotné závodní dny. Před Markem a Tomášem bylo celých 219 km rozdělených do 15 rychlostních zkoušek  s asfaltovým povrchem, který se střídal s velmi náročnými lesními průjezdy, přičemž nejvzdálenější místo bylo od centra soutěže pouze 50 km daleko.

Marek s Tomášem si vedli po celou dobu velice dobře, až do deváté rychlostní zkoušky, ve které s vozem Škoda Fabia R5 havarovali. Naštěstí Markovi s Tomášem se nic nestalo, ale bohužel to pořádně odneslo zadní kolo a tlumič. Tým mechaniků Kresta Racing auto opravili, ale ne v daném časovém limitu a proto Marek s Tomášem nastupovali v neděli na start, ale již nebyli klasifikovaní.

 

Děkujeme Kresta Racing za perfektní servis a zázemí.

 

Poděkování patří rovněž našim fanouškům, kteří přijeli Marka a Tomáše podpořit.

 

Archív

ZáříBřezenÚnorProsinecListopadŘíjenSrpenČervenecČervenKvětenDubenÚnorŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenŘíjenČervenecČervenKvětenDubenÚnorLedenListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříČervenKvětenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDuben