News

..| News

Smolný vstup do sezóny Pavlíny Tydlačkové

Bohužel po koronavirové pauze s velkým zpoždění proti původnímu kalendáři, ale přesto při mladoboleslavské Rally Bohemia (10. – 12. 7.) odstartovalo Mistrovství České republiky v rally. V barvách Rentor Racing teamu nechyběla na start ani Pavlína Tydlačková, kterou ve voze Renault Clio Sport navigoval František Kubů.

„Po tak dlouhé době usednout do závodního auta nebylo jen tak, moc jsem nevěřila rozpisu a ani autu. Chvíli nám trvalo, než jsme se sladili s autem i s Františkem. Navíc jsme začali sobotu smolně, inkasovali jsme penalizaci 1:50 minuty za pozdní příjezd do časové kontroly. Tím pádem nám už o nic nešlo a snažili jsme se pouze stahovat ztrátu, což se nám dařilo,“ okomentovala start na Bohemii Pavlína Tydlačková. Rodačka z Valašského Meziříčí bohužel soutěž nedokončila, když na startu RZ 15 (z celkových osmnácti zkoušek) praskla na Renaultu poloosa. Pavlína odstupovala ze čtvrtého místa ve třídě 8.

O to více se Pavlína snažila smůlu z Čech odčinit na druhém závodě šampionátu – domácí KOWAX ValMez Rally (7. – 9. 8.). Při soutěži s centrem ve Valašském Meziříčí a servisním zázemím na polygonu v Kopřivnici usedl na sedadlo spolujezdce do vozu Renault Clio Sport zkušený Jiří Skořepa. Nově sestavený tandem však postihla nehorázná smůla. Kvůli poruše motoru byla nucena odstoupit už v průběhu úvodní rychlostní zkoušky Fulnek.

„Hned na první rychlostní zkoušce, přesně 6,20 km po startu, vypověděl službu motor. Neumíte si představit, jak moc mě to mrzí. Ještě k tomu na domácí půdě, na tak krásném závodě, kterým Valaška bezesporu je. Tak snad v dalších soutěžích už budeme mít více štěstí. Díky za podporu,“ uvedla zklamaná Pavlína Tydlačková.

Seriál MČR pokračuje na konci září Rally Pačejov (27. – 28. 9.), v rámci jednodenního šampionátu Rallysprint Série se bude závodit při Rally Vyškov (12. 9.).

 

Archív

ZáříBřezenÚnorProsinecListopadŘíjenSrpenČervenecČervenKvětenDubenÚnorŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenŘíjenČervenecČervenKvětenDubenÚnorLedenListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenBřezenÚnorProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDubenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříČervenKvětenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenKvětenDubenBřezenÚnorLedenProsinecListopadŘíjenZáříSrpenČervenecČervenKvětenDuben